• ٣٢٢٨٩١٦٧_011 --- ٣٢٢٨٩٠٨٩_011
  • : بابل، ميدان كشوري، سرداران ٢ ، ساختمان پزشكان روجين، طبقه ٤

فوق تخصص چشم پزشکی

فوق تخصص چشم پزشکی

فوق تخصص چشم پزشکی | چشم عضو بسیار حساسی است که در صورت بروز مشکلات برای این عضو لازم است جهت درمان مشکلات آن به متخصص چشم پزشکی مراجعه کرد، بسیاری از افراد روی انتخاب پزشک معالج خود حساسیت زیادی به خرج می‌دهند، درهمین راستا در این مقاله به بررسی ویژگی‌های یک فوق تخصص چشم پزشکی و نکات انتخاب یک چشم پزشک خوب می‌پردازیم.

 

آشنایی با وظایف چشم پزشک

پزشکی در زمینه درمان چشم، یکی از رشته‌های پزشکی می‌باشد که زیر مجموعه‌ای در خصوص آناتومی و بیماری‌های فیزیولوژی چشم است. و همچنین در رابطه با مجرای اشک چشم و همچنین پلک چشم سر و کار دارد. تجربه و مهارت در پزشکی چشم‌ها و تشخیص انواع بیماری‌های چشمی مانند آب سیاه، آب مروارید، عفونت‌های ناشی از ویروس‌های میکروبی، مشکلات چشمی در شبکیه، از وظایف یک پزشک چشم خوب و ماهر می‌باشد. تشخیص به موقع بیماری توسط پزشک چشم و تجویز دارو‌های مناسب در خصوص نوع بیماری چشمی، و همچنین جراحی‌هایی که باید دارای تخصص خاص پزشک چشم باشد، کمک شایانی در بهبود سریع بیمار می‌کند. و از دیگر وظایفی که می‌توان در مورد پزشکی چشم بیان کرد استفاده از تکنولوژی‌های بروز در علم پزشکی در زمینه چشم می‌باشد.

 

 

فوق تخصص چشم پزشکی

فوق تخصص چشم پزشکی
فوق تخصص چشم پزشکی

 

ویژگی‌های فوق تخصص‌های چشم پزشکی

بسیاری از مردم به دنبال بهترین متخصصان چشم پزشکی می‌گردند و به همین خاطر باید اطلاعات آن‌ها در رابطه با ویژگی‌های متخصص‌های پزشکی خوب تکمیل شود. در این بخش مشخصات مهم این متخصصان را مورد بررسی قرار خواهیم داد. اولین مسئله‌ای که باید در این خصوص مورد توجه قرار دهید، تجربه و رزومه علمی شخص مورد نظر است. در این جا فقط تحصیلات دانشگاهی مهم نیست، بلکه توان عملی پزشک مورد نظر نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

نظم یک پزشک در پیگیری وقت و برنامه‌ ریزی برای بیماران نیز یک مسئله مهم تلقی می‌شود و نشان از حرفه‌ای بودن او دارد. همچنین اگر می‌خواهید بدانید بهترین چشم پزشکی ایران کجاست، باید به دستگاه‌های مورد استفاده هر یک از آن‌ها در مطب متخصصان چشم پزشکی نیز دقت داشته باشید. برخی از عمل‌های جراحی رایج در مطب‌های چشم پزشکی خصوصی زیر نظر متخصصین انجام می‌شوند. به همین خاطر دستگاه‌های مربوط به انجام این فرایندهای طبی چشم پزشکی نیز در محل وجود دارند و با بررسی آن‌ها میزان حرفه‌ای بودن متخصص مربوطه تعیین خواهد شد. اطلاعات به روز متخصصان چشم پزشکی نیز یک مسئله بسیار مهم تلقی می‌شود. این مسئله در تشخیص درست بیماری نیز تاثیر گذار می‌باشد.

 

 

نکاتی برای انتخاب یک جراح چشم پزشک خوب:

 

مراجعه به چشم پزشک برای درمان زودرس یا مراقبت‌های پیشگیرانه از چشم بهترین راه برای کاهش خطر آسیب دائمی چشم و از دست دادن بینایی است. چشم پزشک، شما را در تصمیم‌گیری در مورد محافظت از بینایی یا درمان بیماری‌های چشمی راهنمایی می‌کند.

در زیر به نکاتی می‌پردازیم که برای انتخاب یک جراح چشم پزشک خوب، باید به آن‌ها توجه کنیم:

 

– اطمینان حاصل کنید که به چشم پزشک (نه بینایی سنج) نیاز دارید:

بعضی اوقات، وقتی بیماران نیاز به معاینه به وسیله متخصص بینایی دارند، برای ملاقات با چشم پزشک تماس می‌گیرند. نقشی که هر یک از این پزشکان بازی می‌کنند، کاملا متفاوت است. چشم پزشکان، پزشکان و جراحانی هستند که فراتر از محدوده بینایی سنج، برای تشخیص و درمان مسائل جدی چشم و انجام جراحی در صورت لزوم اقدام می‌کنند. بنابراین، اگر به دنبال گرفتن معاینه بینایی یا به روزرسانی نسخه چشم خود هستید، دیگر نیازی به خدمات چشم پزشک ندارید.

 

– از بینایی سنج و یا پزشک عمومی خود بخواهید که شما را ارجاع دهد:

از بینایی سنج و یا پزشک عمومی خود بخواهید که در صورت لزوم، شما را به جراح چشم پزشک ارجاع دهد. وی ممکن است با بهترین چشم پزشکان، رابطه حرفه‌ایی طولانی مدت و مثبتی داشته باشد و می‌تواند شما را به یکی از متخصصین ارجاع دهد که احساس می‌کند برای شما و بیماری شما مناسب تر است. همچنین باید از اطرافیان خود سوال کنید تا ببینید همسایگان یا دوستانتان چشم پزشکی را که به شما توصیه شده است، می‌شناسند یا نه.

 

– تهیه لیست:

با لیست ارجاع از بینایی سنج یا دکتر مراقبت‌های اولیه خود شروع کنید. همچنین شما می‌توانید از خانواده، دوستان و سایر ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی، مشورت دریافت کنید. به خاطر داشته باشید که فوق تخصص‌های مختلف چشم پزشکی از جمله کسانی که در درمان گلوکوم یا بیماری‌های قرنیه یا شبکیه چشم تخصص دارند، با هم مختلف هستند. همانطور که لیستی از جراحان چشم پزشک تهیه می‌کنید، می‌توانید با مطب هر پزشک تماس بگیرید و برای ملاقات و مصاحبه با دکتر، درخواست یک قرار ملاقات کنید.

 

– در مورد اعتبارنامه‌ها و گواهی نامه‌های جراح چشم پزشک تحقیق کنید:

داشتن گواهی نامه‌های مورد نظر یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید هنگام انتخاب چشم پزشک در نظر بگیرید. این به شما می‌گوید که پزشک، آموزش، مهارت و تجربه لازم را برای ارائه مراقبت بهتر از چشم‌ها دارد. همچنین می‌توانید تحقیق کنید و ببینید آیا پزشک مورد نظر دارای شکایت های پزشکی است یا خیر.

 

– تجربه جراح چشم پزشک را در نظر بگیرید:

وقتی با مشکلات چشمی یا شرایطی روبرو می‌شوید که بینایی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، شرایطی را تجربه می‌کنید. هرچه چشم پزشک در رابطه با یک بیماری یا روش، تجربه بیشتری داشته باشد، نتیجه شما بهتر خواهد بود. از چند بیمار با شرایط خاص خود بپرسید که چشم پزشک چگونه آن‌ها را معالجه کرده است. اگر به یک روش خاص درمانی نیاز دارید، از چند بیمار سوال کنید و در مورد میزان عوارضی که با آن‌ها روبرو شده‌اند و همچنین خطر ابتلا به عوارض، مطالبی را کسب کنید.

 

– جنسیت جراح چشم پزشک را در نظر بگیرید:

بسیار راحت است که با جنسیت چشم پزشک خود احساس راحتی کنید زیرا باید در مورد اطلاعات شخصی خود با او به صراحت صحبت کنید. وقتی صحبت از بیماری ها و شرایط چشم می‌شود، جنسیت شما نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. از چشم پزشک درباره تجربه اخیر وی که مربوط به شرایط و جنسیت شما است، سوال کنید.

 

– درباره قابلیت‌های پزشک از راه دور سوال کنید:

ارائه دهندگان خدمات بهداشتی می‌توانند با استفاده از فناوری ارتباطات از راه دور از جمله تماس ویدئویی دو طرفه، تلفن های هوشمند و ایمیل، برخی از بیماری‌ها را تشخیص و بیماران را معالجه کنند، به این کار پزشک از راه دور گفته می‌شود. سوال کنید که آیا پزشک مورد نظر شما، قابلیت‌های پزشک از راه دور را ارائه می‌دهد؟ پزشک از راه دور، جای ویزیت‌های حضوری در مطب را نمی‌گیرد اما برای بسیاری از بیماران، این به معنای رفتن کوتاه مدت به مطب پزشک است. برخی شرایط را می‌توان با ارسال علائم و نشانه‌های حیاتی که در خانه می‌بینید و یک “بازدید مجازی” با ارائه دهنده خدمات خود، کنترل کنید. از خدمات از راه دور پزشک می‌توان برای پیگیری‌های معمول و شکایات جزئی نیز استفاده کرد و این گزینه بسیار مناسب است.

 

– سبک ارتباطی را ارزیابی کنید:

یک جراح چشم پزشک را انتخاب کنید که با او راحت صحبت کنید و از اطلاعات شما پشتیبانی کند. هنگامی که برای اولین بار با چشم پزشک ملاقات کردید، از او یک سوال بپرسید و نحوه پاسخ او را مشاهده کنید. آیا او از سوالات شما استقبال می‌کند و به روشی که می‌توانید درک کنید، به آن‌ها پاسخ می‌دهد؟ یک چشم پزشک پیدا کنید که علاقه مند باشد شما را بشناسد، ترجیحات درمانی شما را در نظر بگیرد و به روند تصمیم گیری شما احترام بگذارد.

 

– بدانید که بیمه شما چه مواردی را پوشش می‌دهد:

برای دریافت بیشترین مزایای بیمه و پرداخت کمترین هزینه از جیب خود، ممکن است لازم باشد یک چشم پزشک را انتخاب کنید که بتواند با برنامه بیمه‌ایی شما خود را وفق دهد.

 

 

 

دکتر قارویی

فوق تخصص چشم پزشکی
فوق تخصص چشم پزشکی

 

بهترین فوق تخصص چشم پزشکی چه شرایطی را درمان می‌کنند؟

هم اپتومتریست‌ها و هم چشم پزشکان می‌توانند شایع‌ترین شرایطی را که بینایی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند درمان کنند، از جمله:

نزدیک بینی (نزدیک بینی).

دوربینی (دوربینی).

آستیگماتیسم.

پیرچشمی و سایر مشکلات چشمی مرتبط با سن.

دوبینی (دوبینی).

دید کم.

بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران، جراحی مورد نیاز برای درمان برخی از مشکلات چشم را انجام می دهد، از جمله:

گلوکوم.

آب مروارید.

جداشدگی شبکیه.

صدمات چشمی

 

 

چگونه یک متخصص مراقبت از چشم را انتخاب کنم؟

اینکه کدام نوع از متخصص مراقبت از چشم را باید ببینید بستگی به علائمی دارد که تجربه می‌کنید و کدام مسائل یا شرایط باید مورد توجه قرار گیرد.

احتمالاً هر چند سال یکبار برای معاینه معمول چشم خود به یک اپتومتریست مراجعه خواهید کرد. آن‌ها همچنین می‌توانند شایع‌ترین بیماری‌هایی را که روی چشم شما تأثیر می‌گذارد، تشخیص داده و درمان کنند.

در صورت نیاز به جراحی چشم باید به بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران مراجعه کنید. آن‌ها همچنین می‌توانند تمام مراقبت‌های منظم چشم شما را نیز فراهم کنند، از جمله انجام معاینه چشم و تجویز عینک.

بینایی شناسان معمولاً با اپتومتریست‌ها و چشم پزشکان کار می‌کنند. آن‌ها می‌توانند تناسب عینک یا لنز‌های تماسی شما را بررسی کنند و نحوه استفاده ایمن از آن‌ها را به شما نشان دهند.

 

 

 

تماس با ما

آدرس مطب

بابل، ميدان كشوري، سرداران ٢، ساختمان پزشكان روجين، طبقه ٤

ساعت کاری

شنبه تا 4 شنبه 17:00-09:00

شماره تماس

01132289167

01132289089

آدرس ایمیل

info@drgharoei.com

 

انواع روش‌های درمان خشکی چشم
عمل جراحی فمتو لیزیک چیست
بهترین جراح آب مروارید در ایران
بهترین جراح آب مروارید در مازندران

info@drgharoei.com

011٣٢٢٨٩١٦٧ _ 011٣٢٢٨٩٠٨٩

بابل، ميدان كشوري، سرداران ٢ ، ساختمان پزشكان روجين، طبقه ٤

بابل، ميدان كشوري، سرداران ٢ ، ساختمان پزشكان روجين، طبقه ٤