• ٣٢٢٨٩١٦٧_011 --- ٣٢٢٨٩٠٨٩_011
  • : بابل، ميدان كشوري، سرداران ٢ ، ساختمان پزشكان روجين، طبقه ٤

سوالات متداول

سوالات متداولبرای نوبت گیری حتما باید به مطب مراجعه کرد؟

خیر. شما میتوانید روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16_21 با شماره گیری شماره های

011٣٢٢٨٩١٦٧       011٣٢٢٨٩٠٨٩

نوبت خود را ثبت کنید.

آیا به صورت آنلاین هم پاسخگوی بیماران هستید؟

بله، مراجعین محترم  میتوانند در دوره درمان و همچنین پس از درمان هم از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با ما در ارتباط باشند.

اگر درزمان جراحی برق رفت چه میشود؟

دستگاه میکروکراتوم(وسیله برش لایه ای قرنیه)اصولا با باتری قابل شارژ کار می کند و با برق کاری ندارد. خود دستگاه لیزر اکسایمر نیز در اکثر مواقع با دستگاههای دارای باتری حمایت کننده برق (در صورت قطع شدن) کار میکند.

افرادی که مبتلا به بیماری قند (دیابت ) هستند میتوانند تحت عمل جراحی لیزیک قرار بگیرند؟

اگر بیمار مبتلا به دیابت در مراحل بسیار ابتدایی بیماری یعنی بدون گرفتاری و درگیری چشم ها بوده ، و شماره چشم ها نیز ثابت باشد،از نظر انجام لیزیک مشکلی نیست ،اما در مراحل پیشرفته بیماری قند یا در حالیکه بیماری کنترل نشده؛ویا اینکه شماره چشم ها در حال تغییر است لیزیک نباید انجام شود.

تاثیر جراحی ها با لیزر اکسایمر آیا دائمی می باشد؟

با توجه به آنکه لیزر ضخامتی از قرنیه را متناسب با میزان رفراکشن و شماره چشم برمی دارد در صورتی که شماره چشم ثابت شده باشد اثر آن دائمی می باشد و برگشت نا پذیر است.

آیا واردشدن آب به داخل چشم پس از انجام لیزیک خطر ناک است؟

بلافاصله بعدازجراحی و بخصوص در روزهای اول ودوم این مسئله بیشتر خطرناک است.حداقل 48 ساعت تا کامل شدن ترمیم زخم برش قرنیه و ممانعت از خطر ورود عوامل عفونی به داخل ضخامت قرنیه زمان نیاز است و در طول این مدت آب نباید داخل چشم شود.

آيا عصبانيت و يا گريه بر نتيجه عمل ليزيك و يا هر جراحي چشم تأثير دارد؟

 اين حالات روحي و رواني ممكنه باعث تغييرات گذراي ديد بشه ولي بر نتيجه عمل جراحي تأثيري ندارد

چند روز پس از جراحی استراحت واجب است و نمی توان به سر کار رفت؟

استراحت مطلق و درخانه ماندن بیش از یک تا دو روز ضرورتی ندارد و فرد میتواند در سرکار حاضر شده و از چشم ها به نحو مطلوب کار کشیده شود.

آیا آنطور که در برخی روزنامه ها نوشته اند لیزیک منجر به کوری میشود؟

لیزیک در دست جراحان با تجربه جزء کم عارضه ترین جراحی های چشم محسوب می گردد به هرحال انجام نابجای لیزیک میتواند دارای عوارض خاص خود باشد. اما کوری در ارتباط مستقیم با لیزیک از هیچ مرکزی گزارش نشده و این عبارت ترجمه نادرست از متن به زبان خارجی بوده است.

آیا این گفته صحیح است که فردی با سابقه جراحی لیزیک چناجه به کوهنوردی رفته و به ارتفاعات صعود نماید،دچار افت دید در چشمها میگردد؟

خیر ،این مطلب صحت نداشته و ریشه علمی ندارد.

فردی که دچار ضعف بینایی می باشد و خصوصا اگر نزدیک بینی داشته باشد چنانچه دائما عینک بزند و یا اگر اصلا استفاده نکند آیا تاثیری برای چشم او خواهد داشت؟

خیر،این افراد در صورت استفاده از عینک دید بهتری داشته و استفاده نکردن از آن خطری برای چشم و شماره چشم  نداشته ولیکن چشم ها آزار و اذیت بیشتری را احساس می کنند و کیفیت دید نیز مطلوب نمی باشد.

آیا فصل خاصی برای این عمل مناسبتر است؟

خیر،به علت آنکه دما و رطوبت اتاق در تمام ایام سال در اتاق عمل در جهت به کار گیری هرچه بهتر دستگاه اکسایمر تحت کنترل و تنظیم می باشد فصل های مختلف سال تاثیری بر نتیجه عمل ندارد.

آیا حتما لازم است پس از لیزیک همه جا و همیشه از عینک آفتابی استفاده کرد؟

به خاطر انجام لیزیک چند روز اول به علت آنکه نور ممکن است سبب تحریک و اذیت چشم ها شود نیاز است
امااصولا برای محافظت چشم (حتی چشم هایی که عمل نشده اند) در مقابل نور ماورائ بنفش خورشید
استفاده از عینک آفتابی حتی برای فردی که تحت عمل لیزیک قرار نگرفته نیز پیشنهاد می گردد.

رابطه جراحی بینی (رینوپلاستی) با لیزیک چگونه است؟

به دلیل آنکه پس از رینوپلاستی فرد تا مدتی نخواهد توانست از عینک استفاده کند اگر بیمار تمایل دارد
هردو عمل در اسرع وقت انجام شود و خصوصا اگر شماره بالائی از عیب انکساری دارد بهتر است ابتدا لیزیک انجام گیرد.
انجام رینوپلاستی پس از لیزیک نیز بلامانع بوده و بر روی نتیجه عمل تاثیر ندارد تنها جراح بینی و متخصص بیهوشی باید در جریان عمل لیزیک انجام شده بر روی چشم ها قرار بگیرد به خصوص اگر رینوپلاستی قراراست با بیهوشی عمومی انجام گیرد حتما چشمها در طول عمل بسته بماند و مراقبت های لازم انجام گیرد.

علل انسداد مجرای اشکی چیست؟

۱- اشک ریختن زیاد

۲- ایجاد قی زرد یا سفید در گوشه چشم

۳- قرمزی یا تورم در اطراف چشم یا بینی

تاثیر جراحی با لیزر اکسایمر آیا دائمی می‌باشد؟

با توجه به آنکه لیزر ضخامتی از قرنیه را متناسب با میزان رفراکشن و شماره چشم بر میدارد در صورتی که شماره چشم ثابت شده باشد اثر آن دائمی می‌باشد و برگشت ناپذیر است.

 

آیا وارد شدن آب به داخل چشم پس از انجام لیزیک خطرناک است؟

بلا فاصله بعد از جراحی و بخصوص در روز‌های اول و دوم این مسئله بیشتر خطرناک است. حداقل 48 ساعت تا کامل شدن ترمیم زخم برش قرنیه و ممانعت از خطر ورود عوامل عفونی به داخل ضخامت قرنیه زمان نیاز است و در طول این مدت آب نباید داخل چشم شود.

فردی که دچار ضعف بینایی می‌باشد و خصوصا اگر نزدیک بینی داشته باشد چنانچه دائما عینک بزند یا اگر اصلا استفاده نکند آیا تاثیری برای چشم او خواهد داشت؟

خیر این افراد در صورت استفاده از عینک دید بهتری داشته و استفاده نکردن از آن خطری برای چشم و شماره چشم نداشته ولیکن چشم‌ها آزار و اذیت بیشتری را احساس می‌کنند و کیفیت دید نیز مطلوب نمی‌باشد.

راهکار کاهش درد بعد لازک چیست؟

۱- استفاده از قطره اشک مصنوعی و سایر قطره‌های تجویزی

۲- استفاده از عینک آفتابی

۳- ماندن در محیط کم نور

۴- پرهیز از ذیدن موبایل، تبلت و تلویزیون در 24 ساعت اول

۵- استراحت کافی

 

 

رابطه جراحی بینی ( رینو پلاستی ) با لیزیک چگونه است؟

انجام رینو پلاستی پس لیزیک نیز بلا مانع بوده و بر روی نتیجه عمل تاثیر ندارد تنها جراح بینی و متخصص بیهوشی باید در جریان عمل لیزیک انجام شده بر روی چشم‌ها قرار بگیرد بخصوص اگر رینو پلاستی قرار است با بیهوشی عمومی انجام گیرد حتما چشم‌ها در طول عمل بسته بماند و مراقبت‌های لازم انجام گیرد.

آیا عصبانیت و یا گریه بر نتیجه عمل لیزیک و یا هر عمل جراحی چشم تاثیر دارد؟

این حالات روحی و روانی ممکن است باعث تغییرات گذرای دید شود ولی بر نتیجه عمل جراحی تاثیری ندارد.

آیا فصل خاصی برای عمل لیزیک مناسب‌تر است؟

خیر، به علت آنکه دما و رطوبت اتاق در تمام ایام سال در اتاق عمل در جهت بکارگیری هرچه بهتر دستگاه اکسایمر تحت کنترل و تنظیم می‌باشد فصل‌های مختلف سال تاثیری بر نتیجه عمل ندارد.